Evde Sağlık Birimi

EVDE AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI HİZMETLERİ

MİSYON

Sağlıkta kalite standartları ve etik değerler ışığında, hasta/çalışan güvenliğini, memnuniyetini ve mahremiyetini esas alarak, evde sağlık hizmetlerini almaya uygun bireylerin sağlığını sürdürebilmesi için gerekli olan muayene, tedavi ve tıbbi bakımın nitelikli kadromuz tarafından evinde aile ortamında almasını sağlamaktadır.

VİZYON

Evde sağlık hizmetlerini çağın gereksinimleri doğrultusunda geliştirmek, hasta/hasta yakınları ve çalışanların memnuniyetlerini en üst düzeyde tutarak, kaliteli ve sürdürülebilir bir evde sağlık hizmeti sunmaktadır.

EVDE SAĞLIK NEDİR?

Yatağa tam bağımlı olan bireylerin muayene, tıbbi bakım ve rehabilitasyon hizmetlerinin ev ortamında sağlanması, evde bakım sürecinde üstlenilebilecek görevler ve hastalık bakım süreçleri ile ilgili bilgilendirilmesidir.

EVDE SAĞLIK HİZMETİNDEN KİMLER FAYDALANIR?

Kas hastaları, kronik rahatsızlığı olanlar, kronik rahatsızlığı nedeniyle yatarak tedavi olması gereken yürüyemeyen, yaşlı yatağa bağımlı, cihaza bağlı hastalar kendi özel ihtiyaçlarını karşılayamayan bireyler (Alzheimer, demans, felç vb.) evde sağlık hizmetlerinden faydalanabilmektedir.

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

444 38 33 nolu numara aranarak başvuru yapılır.

EVDE SUNULAN AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI HİZMETLERİ NELERDİR?

Diş muayenesi

Diş çekimi

Diş taşı temizliği

Basit dolgular

Hareketli protezler

Protez tamir işleri

BAŞVURULAR NASIL DEĞERLENDİRİLİR

Hastalarımız müracaat sırasına göre değerlendirilerek ziyaret programları hazırlanır ve hastalarımızın tedavileri gerçekleştirilir.

Hastalarımıza ziyaret bilgileri ziyaret tarihinden bir gün önce kurumumuz ilgili birim çalışanları tarafından telefonla aranarak bildirilir.

Ziyaret takviminde oluşan değişiklikler kurumumuz birim çalışanları tarafından ilgili hastalarımıza bildirilir.